Czego oczekują klienci i jak ważna jet specjalizacja?

Byadmin

Czego oczekują klienci i jak ważna jet specjalizacja?

Kult młodości i dbanie o piękne ciało towarzyszą ludzkości od zarania czasów.

Klienci drpabianczyk już wiedzą- sama pielęgnacja kosmetykami nie daje spektakularnych efektów a jeśli już to na bardzo krótki czas.

Medycyna estetyczna powiązana jest zazwyczaj z dużymi wydatkami i bardzo często z bólem. Właściciele firm i gabinetów często zadają sobie pytania: Jak dobrze wybrać spośród setek firm oferujących wyposażenie gabinetów? I jak najlepiej wybrać spośród urządzeń, które wyglądają podobnie i w teorii oferują te same technologie? I w końcu jak sprawić by klient wybrał właśnie ten gabinet?

W ostatnich latach zaskakująco wzrosła liczba gabinetów: kosmetycznych, medycyny estetycznej, salonów piękna, urody, fryzjerskich, SPA… Duża konkurencja na rynku sprawiła, że klienci stali się bardziej wymagający, ale także bardziej świadomi swoich praw. Skoro mają wybór, wybiorą gabinet, który da mu poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, że osiągnie zamierzony efekt.

Edukacja dotycząca tego, na co powinien zwracać uwagę klient przy wyborze odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegów, jest także świetną nauką dla właścicieli gabinetów. Mogą oni dzięki temu sprawdzić, czy ich klinika bądź gabinet spełnia wymienione poniżej kryteria, a jeśli tak – wykorzystać to jako swój atut. Nadzór lekarza, specjalizacja kliniki w konkretnych zabiegach, a także dobra jakość urządzeń i ich potwierdzona badaniami skuteczność – tym powinni się chwalić właściciele i upubliczniać te informacje swoim potencjalnym klientom.

Wybierając gabinet, klient powinien mieć pewność, że jest on nadzorowany przez kosmetologa lub lekarza. Dodatkową zaletą w przypadku lekarza będzie jego przynależność do jednego z dwóch stowarzyszeń lekarzy medycyny estetycznej posiadanie specjalizacji z dermatologii lub ukończone studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej. W przypadku kosmetologa warto pamiętać o umieszczeniu w widocznym miejscu (oraz na stronie WWW) certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności a nawet dyplom ukończenia studiów.

 

Gabinet musi mieć SPECJALIZACJĘ! Należy pamiętać, że podobnie jak człowiek nie może być świetny we wszystkim, tak i gabinet nie może specjalizować się we wszystkich możliwych na rynku zabiegach. Jeśli klient ma problemem do eliminacji, jakim są zmarszczki, będzie szukał specjalistów w tej dziedzinie. Warto zatem, by nasz gabinet, nawet jeśli wykonuje szereg różnych zabiegów, specjalizował się w konkretnym problemie – biorąc pod uwagę urządzenia, jakie posiada, wiedzę personelu, a także zapotrzebowanie osób, które do niego przychodzą.

 

Kluczowym dla klienta elementem jest sprawdzenie, na jakich urządzeniach dana klinika pracuje. Podanie chociażby na stronie internetowej samych nazw zabiegów, takich jak laserowe usuwanie zmarszczek, może świadczyć o mało profesjonalnym podejściu. Skoro mamy w swojej ofercie sprzęt wysokiej jakości, w którego efektywność wierzymy, dlaczego się nim nie chwalimy?

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!