Jak wygląda pozycjonowanie za granicą?

Byadmin

Jak wygląda pozycjonowanie za granicą?

Pozycjonowanie za granicą wygląda trochę inaczej niż w Polsce. Oczywiście często ogólne zasady są podobne, jednocześnie wiele niuansów jest różnych – zwraca na to uwagę specjalista z MK Group . O tych różnicach opowiem w tym artykule.

Pozycjonowanie stron za granicą

  • Według mnie jedną z największych różnic dotyczących pozycjonowania za granicą są koszty z tym związane. Tłumaczenie tekstów z języka polskiego, na inne języki generuje dodatkowe koszty, co z kolei sprawia, że pozycjonowanie staje się droższe – jednak ciągle opłacalne.
  • W wielu krajach liczą się również inne wyszukiwarki. W Polsce wyszukiwarka bing, albo Yahoo stanowią margines i nie warto się nimi interesować. Jednak za granicą, na przykład w USA inne wyszukiwarki stanowią sporą część ruchu. Dlatego za granicą w pozycjonowaniu liczą się również inne wyszukiwarki.
  • Niektóre zmiany w algorytmach wyszukiwarki Google wchodzą w życie najpierw na zachodzie, a dopiero potem w Polsce. To wszystko sprawia, że pozycjonowanie za granicą czasem może różnic się niuansami od tego jak wygląda ono w naszym kraju.

 

Generalnie nie ma znaczenia czy pozycjonowanie jest za granicą, czy też w naszym kraju. Cel jest ten sam – wpłynąć na wyniki wyszukiwania tak by strona, którą pozycjonujesz pojawiała się wyżej w wynikach wyszukiwania. Również strategie związane z pozycjonowaniem i narzędzia do tego wykorzystywane są w wielu przypadkach podobne.

 

Największą różnicą według mnie jest konkurencja. Za granicą jest ona po prostu większa i trudniej zdobyć wysokie pozycje.

 

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!